Najlepsze Książki

Książki fantasy, które warto przeczytać!

Nic tak nie porusza naszej wyobraźni jak książki zwłaszcza te z gatunku fantasy. Fantastyka to ogromny zasób słownictwa i niepowtarzalne opisy pełne wyjątkowych stworzeń. Sprawdź zatem po jakie książki fantasy warto sięgnąć by przenieść się do magicznego świata pełnego przygód.  

Co daje nam czytanie?

Czytanie jest niezmiernie ważne i każdy z nas powinien codziennie poświęcić kilka minut na tą czynność. Sięgnięcie po lekturę to nie tylko czas na odpoczynek i relaks. Książki pobudzają naszą wyobraźnie, zwiększają nasz zasób słownictwa i uczą nas skupienia oraz koncentracji. Czytanie książek to przede wszystkim relaks i odpoczynek. Warto zachęcać do czytania najmłodszych by przez książki rozwijały swoją kreatywność i uczyły się nowych rzeczy. Czytanie książek to również:

  • Poprawa pamięci,
  • Stymulowanie mózgu,
  • Lepsza umiejętność pisania.

Dlaczego warto sięgnąć po fantastykę?

Książki z gatunku fantastyki wyróżniają się swoim niepowtarzalnym światem i bohaterami, których nie spotykamy w żadnym innym gatunku. Tylko w fantastyce przeczytamy o przygodach czarownic, smoków czy magicznych istot a nawet odbędziemy podróż w czasie. To właśnie książki fantasy najbardziej wpływają na naszą wyobraźnie i kreatywność. Zdecydowanie fantasy to historie pełne zwrotów akcji, od których nie da się oderwać. Czytając tego typu książki zatracamy się w totalnie innym świecie zapominając o rzeczywistości.

Książki fantasy warte przeczytania

Z pewnością każdy kto chce sięgnąć po fantastykę powinien zacząć od klasyku jakim jest Harry Potter. Historia pełna magii, zaklęć i przygód. Idealna dla młodszych jak i starszych czytelników. Fani czarownic oraz wiedźm powinni sięgnąć po duologie Isabeli Sterling: „Ten sabat nie upadnie” oraz „Te wiedźmy nie płoną”. Bohaterowie zmuszeni są do walki by chronić to co dla nich najważniejsze, czyli swoją magię. Autorka daje nam prostą, lekką i pełną akcji historie przy której z pewnością da się odpocząć. Warta uwagi jest również kolejna książka tej autorki a mianowicie „Najzimniejszy dotyk” czyli odświeżona wersja o wampirach ze szczyptą queer. Fantastyka warta uwagi to seria „Vortex”, która z pewnością spodoba się każdemu kto lubi dystopie i podróże w czasie. Ciekawą książką pełną azjatyckich klimatów jest „Sześć szkarłatnych żurawi”. Nie zapominajmy o historiach, które były popularne kilka lat temu jak na przykład „ A z popiołów zrodzi się ogień” w której nie zabraknie walki, krwi i intryg. Wiele fantastycznych propozycji znajdziemy w literaturze dla dzieci. W tym przypadku sięgnijmy po „Zaklinaczkę burz”, która nie tylko zabierze nas to świata pełnego magicznych stworzeń, ale przy okazji przekaże nam ważne wartości jakimi jest przyjaźń, wybaczenie czy rodzina.