Najlepsze Książki

Książki, które wciągają od pierwszej strony

Świat literatury nie przestaje nas zaskakiwać. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej książek, różnorodność okładek oraz treści wprowadza w zachwyt oraz sprawia, że nie jeden czytelnik zadaje sobie pytanie – jaką książkę wybrać? Dla osób szukających czegoś, co wciągnie je od pierwszej strony przestawiamy listę kilku książek zapierających dech w piersiach.

1. Haunting Adeline – H. D. Carlton

Książka zajmująca się tematem handlu i wykorzystywania dzieci, stalkingu, przemocy oraz gwałtu. Wciągnie Cię od pierwszej chwili i zapewni wiele różnych emocji. Na pewno nie jest łatwa w odbiorze, bo aż ciężko uwierzyć w to, że coś takiego może się naprawdę zdarzać.

2. Z tej strony Sam – Dustin Thao

Historia o rozpoczynaniu życia po śmierci najukochańszej osoby, o tym jak trudno pozwala się odejść tym, których kochamy. Wzruszy niejedno zatwardziałe serce.

3. Beautiful Graves – L. J. Schen

Pełen zawirowań i zwrotów akcji romans, w którym fabuła zaskakuje nas na każdym kroku. A nie ukrywajmy – rzadko się to w romansach zdarza. Historia o poszukiwaniu własnej tożsamości i godzeniu się z przeszłością.

4. Wrony –  Petra Dvorakova

Rodzina, w której córki wchodzą w okres dojrzewania. W historii tej główne role pełnią brak zrozumienia, ciągłe pretensje, próba stłamszenia własnego dziecka i faworyzowanie jednego z nich. Wszystko to pod pozorem normalnej, kochającej się rodziny.

5. Dorosła – Tiffany D. Jackson

Książka porusza temat dorastania, spełniania marzeń, wykorzystywania naiwności młodego wieku oraz tego, jak niewłaściwie poprowadzona kariera może doprowadzić nastolatka, wchodzącego w dorosłe życie, do upadku.

6. Felix Ever After. Na zawsze Felix – Kacen Calender

Książka Queer nawiązująca do tematu transpłciowości i poszukiwania własnego ja. Porusza kwestię akceptacji zmiany płci oraz tożsamości w rodzinie a także wśród rówieśników.

7. Icebreaker – A. L. Graziadei

Typowy romans ze zwrotami akcji, który wciąga i nie nudzi. Połączenie łyżwiarstwa figurowego oraz hokeja na lodzie. Główna bohaterka wychodzi poza własne uprzedzenia i przekonania, zaczyna rozumieć tym samym, co jest tak naprawdę ważne w życiu.

8. Aria – Nazanine Hozar

Historia dziewczyny, której życie od momentu narodzin nie oszczędzało. Już na samym początku porzuca ją matka, dorasta w domu pozbawionym miłości, dopiero z czasem niektóre sytuacje zaczynają przybierać zupełnie inny obrót. Ukazanie muzułmańskiego świata z perspektywy dorastającej dziewczynki 

9. It starts with us – Colleen Hoover

Jedni kochają tą książkę, inni twierdzą, że była zupełnie niepotrzebna. Jednakże trzeba jej oddać to, że wciąga od początku do końca i czytelnik musi nieźle się natrudzić, żeby odłożyć ją chociaż na chwilkę. 

10. When in Rome. Rzymskie wakacje – Sarah Adams

Amerykańska gwiazda muzyki postanawia odpocząć od otaczającego ją chaosu. Wybiera się na wakacje obierając sobie za cel małe miasteczko Rzym. Awaria samochodu powoduje, że jej życie przybiera niespodziewany obrót.

11. Nie mogę Cię (nie) kochać – Mariola Lorek

Przybrane rodzeństwo, którego początkowa nienawiść prowadzi do miłości. Żadne z nich nie będzie chciało odpuścić pomimo tego, że ich związek nie będzie akceptowany przez społeczeństwo.

12. Mój ostatni miesiąc – Marcel Moss

Historia chłopaków, którzy spotykają się w różnych momentach swojego życia. Ta z pozoru niewinna znajomość będzie miała ogromny wpływ na sposób myślenia i postrzegania życia przez jednego, i drugiego.