Najlepsze Książki

Warhammer książki od czego zacząć

Świat Warhammera to bogate uniwersum pełen niesamowitych historii. Każdy, kto chce bliżej poznać ten świat, powinien sięgnąć po książki, które skupiają się na wielu kluczowych bohaterach oraz wydarzeniach. Ze względu na mnogość historii w tym świecie, warto zacząć od tych najlepiej wprowadzających do swiata. 

Seria Ciaphus Cain

Każdy, kto chciałby poznać na początek swojej przygody z książkowym uniwersum Warhammera jak najwięcej postaci czy ras, powinien sięgnąć właśnie po serię Ciaphus Cain autorstwa Sandy Mitchell. Czytelnik w tej serii książek zapoznaje się ze wspomnieniami bohatera Imperium, który wspomina wiele ważnych wydarzeń. Czytając tę serię, można we w miarę przystępny sposób poznać najważniejsze rasy oraz antagonistów. Nalezy jednak miec na uwadzę, że nie wszystkie wydarzenia są opowiadane w tej serii w sposób chronologiczny. 

Herezja Horusa

Herezja Horusa w wersji zebrane wizje, czyli nie powieść to bardzo dobre podsumowanie wydarzeń związanych z Herezją Horusa. W tym tytule skupiono się na przedstawieniu jak największej ilości suchych faktów bez zbędnych szczegółów. Dzięki temu osoba niezaznajomiona ze światem Warhammera może w prosty sposób zapoznać się z wydarzeniami, które zostały zawarte w powieści Herezja Horusa. To skończone dzieło, które można śmiało polecić każdemu na start. 

Space Wolf

Ten tytuł jest przeznaczony głównie dla osób, które chcą bliżej poznać, jak wygląda proces tworzenia Space Marines. W ten sposób można dobrze zrozumieć genezę wielu istotnych postaci, które przewijają się w tym uniwersum na różnych etapie. Oprócz tego książki z tej serii są po prostu bardzo interesujące, dlatego na pewno warto się z nimi zaznajomić. 

Trylogia Eisenhorn

W tej serii książek fabuła skupia się na karierze Inkwizytora Eisenhorna. To bardzo dobre wprowadzenie do jego postaci oraz do całej historii inkwizycji. Przed przystąpieniem do lektury tej trylogii warto wcześniej zapoznać się z Trylogią Ravenor. Nie jest to wymagane, ale z pewnością każda osoba, która dopiero poznaje świat Warhammera, będzie miała lepszy pogląd na całą histore jeżeli przeczyta wcześniej wspomnianą trylogię. 

Seria Herezja Horusa

Po wcześniejszym zapoznaniu się ze skróconą wersją tej historii warto sięgnąć po cała powieść, która składa się z wielu książek, tworzonych przez różnych autorów. Powieść ta dla tego uniwersum uznawana jest za klasykę, ponieważ tworzy podwaliny pod całe uniwersum. Seria ta składa się z wielu książek, do których dostęp nie powinien być trudny. W Herezji Horusa opowiedziana zostaje historia powstania wielu kluczowych jednostek oraz pojawia się wielu kluczowych bohaterów dla tego świata. Seria przepełniona jest szczegółowymi opisami, które dobrze wprowadzają do tego rozległego uniwersum.