Najlepsze Książki

Jakie zarobki mają autorzy za swoje książki?

Od wielu lat panuje moda na napisanie książek, dlatego wiele osób wykorzystuje tę okazję. Książki są tematyczne, dlatego można wykazać się swoją niecodzienną wiedzą. Dzięki temu w łatwy sposób można zaoferować swoje usługi i pokazać się na rynku wydawniczym. 

Zarobki ze sprzedaży własnej książek

Autor, który chce wydać książkę może to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest napisanie książki i wydanie jej samodzielnie, co wiąże się z większymi kosztami. Trzeba mieć na uwadze koszty druku, reklamy i korekty. Natomiast zarobek jest o wiele wyższy, ponieważ cały zysk ze sprzedaży idzie do kieszeni autora. Coraz więcej osób się na to decyduje, ponieważ wiedzą, jak wygląda współpraca z wydawnictwami. Trzeba jednak mieć doświadczenie marketingowe, by łatwo wypromować książkę szerszej publiczności. Im więcej sprzedanych egzemplarzy, tym większe pieniądze się otrzymuje. Zysk może wynieść nawet 60 procent, w zależności od kosztów wydania książki. Są one uzależnione od tego, czy sprzedawana książka jest w wersji on line czy w wersji drukowanej. Osoby, które są znane w mediach społecznościowych dosyć szybko i łatwo promują książki, dlatego sprzedaż jest tak prosta. Zarobki są w wysokości nawet kilku tysięcy złotych za jedną pozycję książkową.

Prowizja od sprzedaży książek 

Drugą opcją sprzedaży własnych książek jest współpraca z wydawnictwem. Po napisaniu własnej książki, zostaje ona wysłana do wydawnictwa. Tam następuje ustalenie szczegółów dotyczących okładki, wstępu, a także rozległa korekta. Dopiero po akceptacji następuje sprzedaż i zarobek dla autora. W tym wypadku jest to prowizja, ponieważ część zarobków otrzymuje wydawnictwo. Podział zysków ustalany jest pisemnie, dlatego może to być 20, 30, a nawet 40 procent dla autora. Wszystko zależy od tematyki książki, popularności tematu, a także rodzaju wydawnictwa. Te największe mogą zaproponować spore stawki, tym bardziej jeśli ilość sprzedanych egzemplarzy jest bardzo wysoka. Zysk może zostać podniesiony, jeśli okaże się, że książka ma czytelników i trzeba zrobić dodruk. Wydawnictwo ma prawo wydać książkę w wersji papierowej i wirtualnej, a co za tym idzie autor otrzyma podwójną stawkę wynagrodzenia. Stąd też opłaca się napisać książkę, szczególnie osobom, które dopiero zaczynają na rynku wydawniczym. Te pieniądze można zainwestować w kolejne książki, jeśli tematyka się spodoba. Książki mogą zostać później nagrane przez lektora i sprzedawane jako audiobooki. Za każdy taki egzemplarz autor również otrzyma sowitą prowizję, nawet w postaci 40 procent od ceny brutto. Praca autora książek jest obecnie bardzo opłacalna, szczególnie gdy jest on rozpoznawany przez czytelników, a wiedza jest ciekawa, cenna i wartościowa.