Najlepsze Książki

Książki psychologiczne, które zmieniają życie

Psychologia to jedna z ciekawszych dziedzin, która jest ogromną skarbnicą wiedzy o nas samych. W zaciszu swojego domu możemy wiele się dowiedzieć sięgając po książki psychologiczne. Poniżej przedstawiamy kilka tytułów, które mogą cię zainteresować.

Dlaczego warto sięgnąć po książki psychologiczne?

Książki psychologiczne są wstanie odpowiedzieć na wiele nurkujących nas pytań a w wielu sytuacjach nawet nam pomóc. Gdy nie możemy pozwolić sobie na wizytę u psychologa bądź nie mamy z kim porozmawiać warto wtedy sięgnąć po tego typu gatunek. Z książek o tematyce psychologicznej możemy lepiej poznać i zrozumieć nasze myśli oraz uczucia. Wiele książek pokaże nam jak działają nasze wewnętrzne mechanizmy. Dzięki nim możemy również zmienić nasze zachowanie na lepsze. Czytając książki psychologiczne możemy małymi krokami zmienić nasze życie i czuć się w nim szczęśliwszym. Książki psychologiczne pomagają również w:

  • samodoskonaleniu się,
  • świadomie kierować swoim życiem,
  • zrozumieniu swojej przeszłości.

Książki psychologiczne, które zmieniają życie

Jedną z ciekawszych propozycji psychologicznych jest książka Alexandra Kugelstadta pt. „Gdy ciało i dusza wysyłają SOS. Jak przyczyny chorób odnaleźć w psychice?”. Książka jest kopalnią wiedzy zarówno o psychice jak i medycynie. Znajdziesz w niej dużo rzetelnej wiedzy i treści na temat zdrowia psychicznego jak i ciekawostki oraz opisy. Warto również sięgnąć po „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” autorstwa Dr Sophie Mort. To kompendium wiedzy, które zdecydowanie otworzy oczy na wiele kwestii. Czytając wrócicie wspomnieniami do swojego dzieciństwa i dowiecie się co tak naprawdę was ukształtowało. Przejdziecie przez lata szkolne i poznacie czynniki wpływające na waszą tożsamość. Książka ta to połączenie teorii z praktyką. „Nie zaczęło się od ciebie” to kolejna propozycja warta uwagi. Z niej dowiesz się czy zespół stresu pourazowego jest dziedziczny i czy można wygrać z własną traumą. Autor pokazuje w niej, że choroby takie jak depresja, chroniczne bóle czy nawet obsesje nie biorą się same z siebie. Trochę lżejszą propozycją jest „Jak mniej myśleć” czyli lektura dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. Autorka stara się, aby czytelnik w jak najlepszy sposób zrozumiał swoje zachowanie oraz uporczywe emocje. Rozprawia się ze stereotypami, pomaga zrozumieć i docenić innych. Zwraca uwagę na empatie i zmiany podejścia wobec ludzi. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały książki Stefanie Stahl. Warto przyjrzeć się pozycji pt „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” w której autorka skupia się na dzieciństwie i na tym jak ono wpływa na aktualne życie. Stara się pokazać powody złych emocji, aby nie zadręczać się negatywnymi myślami.